Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] brak podświetlenia radia Stream mp3,brak parktronika na

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] brak podświetlenia radia Stream mp3,brak parktronika na

    Zamieszczone przez ahmed799
    Nareszcie czas na browarek
    już ogarnąłeś wszystko :szeroki_usmiech

  • #2
    [O2] brak podświetlenia radia Stream mp3,brak parktronika na

    Hej, temat o który chcę Was zapytać jest trochę szeroki, być może zbyt dużo łączę ze sobą ale do rzeczy. Kilka dni temu zakupiłem wymarzoną O2 w kombi. W pełni świadomie wziąłem ją z awarią radia. Awaria, o której wiedziałem to było nieczytanie płyt CD. Dopiero wieczorem , już pod domem zauważyłem, że owy Stream mp3 nie podświetla się na zielono (ekran,klawisze).
    W menu znalazłem opcję gdzie mogę zaświecić główne pokrętło, i to działa... podświetla się.
    Brnąc dalej w temat auta odkryłem, że nie działa mi parktronik a dokładnie jest taka sytuacja, że wrzucam wsteczny, jest kilku sekundowy dźwięk i zaczyna migać kontrolka parktronika.Na dosłownie sekundę na radiu pojawia się obrys auta i znika.Nic więcej się nie dzieje.Próbowałem dojechać do ściany i cisza, mimo że kontrolka sobie miga.
    Do kompletu nie działa też regulator natężenia światła deski rozdzielczej (pokrętłem przy kierownicy kręcę i nie ma efektów) - tu akurat nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z powyższymi problemami .

    Dziś natomiast odkryłem po ulewnych deszczach, że mam mokrą podsufitkę z tyłu przy klapie bagażnika. Rozebrałem plastiki i okazało się, że leci dziurą od anteny bo poprzedni właściciel podmienił oryginalną antenę na jakieś CB. Wtyczka(złączka) od anteny taplała się w wodzie. I tu pytanie do Was Panowie, czy to mogło jakoś wpłynąć na te awarie ??
    Czy doszukiwać się przepalonych bezpieczników w aucie czy może w radiu ??
    Czy będzie to w jakiś sposób łączyło się z parktronikiem ??
    Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

    Komentarz


    • #3
      ad 1. Podswietlanie radia moze miec wpływ na to jezeli ktos przy nim juz grzebał,albo probował rozkręcać i naprawiac ,moze byc uszkodzone,moze byc nie dopięta wtyczka czy inne podobne.to należny sprawdzic
      ad 2. Parkotronic to co innego i nie ma nic wspolnego z radiem.To jak Ci się dzieje oznacza ze masz uskodzony ktorys z czujnikow albo wiazka doprowadzajaca sygnał z czujnika , takze albo sprawdzasz pod kompem ktory czujnik uszkodzony ,albo podchodzisz z uchem do kazdego czujnika i słychać delikatne "cykanie" to znaczy ze jest dobry ,jezeli nic nie słychac znaczy ze jest uszkodzony czujnik,wiazka,albo nie laczy wtyczka czy wszystko cos zwiazane z tym czujnikiem.jezeli beda czujniki wszystkie ok ,to bedziesz mial wszystko pokazywane na radiu ,jezeli bedzie uszkodzenie ,to jest taka sytuacja jaka masz teraz.
      ad 3.pokretło regulacji natezenia oswietlenia nie ma nic wspolnego z ww usterkami.ew sprawdz bezpieczniki wszystkie czy masz ok.a jak tak to dalej sam regulator ,kable,wtyczki itd.
      ad 4.antena cb raczej tez nie ma nic wspolnego z radiem i czujnikami parkowania.po prostu musisz zrobic jak bylo oryginalnie czyli naprawic ,wstawic ori antene od radia ,i porzadnie to zrobic zeby sie woda nie lała

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez magdalena30
        czy to mogło jakoś wpłynąć na te awarie
        mogło o ile woda dostała się do modułu parktronika i go zamoczyła
        gdyby było tak, że padł ci jakiś czujnik to byłby ciągły dźwięk słychać na wstecznym

        ale to i tak wrózenie z fusów- podłącz kompa i odczytaj błędy i wrzuć je tutaj- będzie wiadomo czego i gdzie szukać
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          po niedzieli umówiłem się do kolegi Kecaja na kompa więc liczę na znalezienie odpowiedzi. antena zamówiona.
          fooojciech czy te czujniki zawsze będą cykać ? tzn normalnie odpalam auto i słucham niczego nie włączając fizycznie ??

          piotrek_gdy moduł parktronika też gdzieś na podsufitce się znajduje ?? Trochę amatorskie pytanie ale dopiero zapoznaje się ze swoją Skodziną i zapewne wiele błędów myślowych popełnię równie dobrze woda mogła tylnymi słupkami sobie gdzieś tam spłynąć w okolice lamp i dalej zderzaka i może coś tam uszkodzić

          no ale wracając do sedna to komp prawdę powie

          Komentarz


          • #6
            magdalena30, moduł jest na lewym tylnym błotniku
            jeśli masz tam mokro to może byc źródło problemu

            jesli chodzi o to jak się sprawdza czujniki czy sa dobre- właczasz zapłon i wsteczny i idziesz do zderzaka po kolei dotykając palcem sprawdzasz czujniki- będziesz słyszał "cykanie" tam, gdzie czujnik będzie Ok
            ale ten sam efekt uzyszkasz podłaczając kompa- IMHO szkoda roboty - poczekaj z tym
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              powracam do tematu parktronika, jak zalecił kolega kecaj mam do wymiany czujnik parkowania przód-środek-prawy. Dziś z racji większej ilości czasu dostałem się do czujnika no i go zdemontowałem. Faktycznie jest uszkodzony.Mechanicznie.
              I teraz pytanie czy mogę zakupić taki zamiennik :
              Link
              Czy muszę mieć oryginał? Kupował i montował już ktoś z Was te czujniki ??
              Kod z czujnika to : 7h0919275c

              Jednocześnie zauważyłem, że czujnik przód-środek-lewy jest delikatnie wepchnięty do środka, prawdopodobnie taśmy już nie trzymają jak należy i stąd luz.Niestety dziś już nie zdążyłem tego ogarnąć ale czy takie głębsze osadzenie ma jakiś większy wpływ na pracę systemu ??

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X